Wielkanocne ozdoby z Papiernicza.pl

- Categories : ZABAWA

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto powoli zacząć zastanawiać się nad odpowiednimi ozdobami. Najlepiej takimi, które Ty i Twoja latorośl wykonacie samodzielnie! Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, a w Papiernicza.pl pomożemy Ci w tym, dostarczając najlepsze akcesoria i artykuły plastyczne. Oto kilka pomysłów na wyjątkowe dekoracje wielkanocne, które stworzysz w maksymalnie pół godziny!

Pisanki uwielbiają wszyscy – zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Ich wykonanie to bułka z masłem, a ogrom możliwości pozwoli Tobie i Twojemu dziecku osiągnąć spektakularny efekt!

Jajka wielkanocne, czyli najważniejszy symbol świąt

Jak zrobić pisankę? Wystarczy zwykłe, styropianowe albo wykonane własnoręcznie jajko – np. z odpowiedniej modeliny. Możesz dowolnie ozdobić je przy użyciu farb akrylowych albo korzystając z wycinanek, kryształków samoprzylepnych czy plastikowych cekinów. Jeżeli Twoje dziecko wykazuje zdolności plastyczne, zaopatrz je w najzwyklejsze pisaki – efekt gwarantowany!

Ciekawym pomysłem jest również zawinięcie jajka różnokolorowymi sznurkami albo odzianie ich w ozdobne tkaniny. Ile jajek, tyle pomysłów!

Wiosenne wazoniki z motywami wielkanocnymi

Jeżeli chcesz zyskać wspaniałą ozdobę wielkanocną i jednocześnie kreatywnie spędzić czas ze swoją pociechą, weź do ręki stary wazon, który lata świetności ma już za sobą albo zwykły słoik. Również on może posłużyć do stworzenia pięknego wazonu na Wielkanoc!

Możesz nadać mu dowolne kolory, np. za pomocą bibuły, albo ozdobić kolorową masą plastyczną wykonaną z mąki pszennej! Innymi materiałami, dzięki którym stworzysz piękny wazon wielkanocny są cekiny na sznurku, kolorowe pianki samoprzylepne oraz druciki pluszowe – wszystkie znajdziesz w ofercie Papiernicza.pl!

Kurczaki i zające z tektury

Mogą być świetnym uzupełnieniem koszyka wielkanocnego albo zastawionego potrawami świątecznymi stołu, a wykonanie ich jest niezwykle proste. Potrzebne Ci tylko kolorowy blok techniczny, nożyczki i dodatki, jakie uznasz za najlepszą ozdobę. Wystarczy wyciąć kształt kurczaka lub zająca z tektury, a następnie zadbać o jego udekorowanie – to polecamy zostawić najmłodszym artystom, którzy potrafią zdziałać prawdziwe cuda!

Czym ozdobić taką dekorację? Plasteliną, farbami plakatowymi, wspomnianymi już cekinami lub pisakami. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone.

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie! Na tym nie kończą się ozdoby wielkanocne, które możesz wykonać z najbliższymi w domowym zaciszu. Wianuszki udekorowane sztucznymi kwiatami czy styropianowymi jajami, skrzynki na kwiaty, a nawet koszyczki wielkanocne oklejone bibułą i dodatkami – możliwości jest naprawdę sporo, a ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Zachęcamy do sprawdzenie naszej oferty na artykuły plastyczne oraz kreatywne. Znajdziesz wśród nich wszystko, czego potrzeba do wykonania nawet tych najbardziej oryginalnych i niezwykłych ozdób wielkanocnych!