Jak zabezpieczyć towar do wysyłki? Kilka wskazówek.

- Categories : DOM , FIRMA

Jeżeli wysyłasz towar do klienta, z całą pewnością zależy Ci na tym, aby dotarł on na miejsce w stanie nienaruszonym. Niestety, bez odpowiedniego zabezpieczenia nie będzie to możliwe – pracownicy poczty czy firm kurierskich nie zawsze z należytym szacunkiem obchodzą się z paczkami, dlatego warto kompleksowo zadbać o tę kwestię. Oto kilka wskazówek, dzięki którym skutecznie zabezpieczysz towar do wysyłki!

Klucz do sukcesu? Wysokiej jakości karton

Aby skutecznie zabezpieczyć towar na czas wysyłki, niezbędne będzie zaopatrzenie się w wytrzymały karton. Taki, który ochroni zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, jak deszcz, wiatr czy promieniowanie słoneczne. Najlepiej inwestować w kartony wielowarstwowe, które będą odpowiednio sztywne i odporne na rozerwania. Duży wybór tego rodzaju rozwiązań sprawia, że znajdziesz coś odpowiedniego – również pod kątem rozmiaru.

Uwaga! Jeżeli wysyłasz niewielki przedmiot, możesz wykorzystać koperty. Jednak chcąc odpowiednio zabezpieczyć zawartość, polecamy koperty bąbelkowe oraz bezpieczne.

Akcesoria do zabezpieczania zawartości kartonu

Niezależnie od tego, jaki rodzaj towaru wysyłasz i jak bardzo jest on odporny na uszkodzenia, powinieneś odpowiednio zabezpieczyć go jeszcze przed umieszczeniem w kartonie. Warto go owijać, blokować i amortyzować, do czego posłużą Ci przed wszystkim folie bąbelkowe – bardzo popularne rozwiązania stosowane do ochrony różnego rodzaju towarów. Dzięki nim zyskasz pewność, że nawet po uderzeniu produkt nie ulegnie uszkodzeniu. Warto także postawić na folie stretch, które zabezpieczają przed zarysowaniem – sprawdzą się jednak w przypadku towarów trwalszych, ponieważ nie amortyzują tak, jak folie bąbelkowe.

Czym wypełnić wnętrze kartonu, aby towar nie był luźny i nie obijał się o ściany kartonu? Również w tym wypadku polecamy fole bąbelkowe, a nawet zwykłe, stare gazety, które skutecznie zabezpieczą wnętrze i ustabilizują każdy produkt.

Inne rozwiązania do zabezpieczania towaru

W Papiernicza.pl oferujemy także wiele innych produktów zabezpieczających, które pozwolą Ci na bezpieczne wysyłanie różnego rodzaju przesyłek. Mowa tu o:

  • tekturach falistych i piankach, które pozwolą rozdzielić poszczególne partie towaru, a także ustabilizować je wewnątrz kartonu;
  • gumkach recepturkach i sznurkach, dzięki którym ustabilizujesz różnego rodzaju produkty;
  • woreczkach foliowych, które posłużą Ci do pakowania sypkich albo bardzo drobnych produktów;
  • papierach pakowych do owijania różnego rodzaju towarów czy prezentów.

Bardzo duży wybór produktów sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie – przygotowaliśmy

ofertę zarówno dla osób prywatnych, jak też właścicieli firm, realizując niewielkie i bardzo duże

zamówienia. Co więcej, wszystkie akcesoria do pakowania dostępne są w naszej ofercie w hurtowej

cenie, dlatego masz pewność, że kupując u nas, zaoszczędzisz!