Jak używać kredek akwarelowych? 4 wyjątkowe techniki rysowania.

- Categories : FIRMA , ZABAWA

Bez względu na to, czy szukasz zestawu kredek dla swojej pociechy do szkoły czy do zabawy w domu kredki akwarelowe są wyjątkowym dodatkiem do pobudzenia wyobraźni, kreatywności oraz obudzenia pasji Twojej latorośli.  Za pomocą kredek akwarelowych możemy tworzyć na wiele sposobów, zarówno na sucho jak i mokro. Stąd też ich druga nazwa kredki na mokro.

Czy kredkami akwarelowymi możemy rysować na sucho?

Oczywiście że tak! Jednak ich efekt, będzie identyczny gdyby nasze dzieło powstało kredkami ołówkowym z tą różnicą, że kreska będzie wyrazista. W jednym rysunku możemy wybrać obie opcje i idealnie je połączyć. Kredki akwarelowe stosowane na mokro rozmazują się niczym jak farby akwarelowe w zależności od tego jaką technikę malunku wykonamy.

4 wyjątkowe techniki rysowania kredkami akrylowymi.

Pierwszą techniką jest rysowanie kredką na suchym podłożu (papier akwarelowy). Po naniesieniu na papier pigmentu z kredek namaczamy pędzel i rozmywamy go delikatnymi ruchami. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektu to po wyschnięciu obrazka możemy ponownie nanieść kolor aż do zadowalającego nas efektu.

Druga technika jest bardzo podobna, natomiast podłoże przygotowujemy inaczej. Papier akwarelowy przed przystąpieniem do rysowania jest zmaczany i pozostawiony do wyschnięcia. Najlepiej przykleić go na taśmę papierową aby uniknąć jego zniekształcenia.

Kolejnym sposobem jest rysowanie na podłożu mokrym, w tym przypadku nie moczymy całej kartki tylko fragment, który aktualnie malujemy. W zależności od ilości naniesionej wody oraz odcisku kredki możemy uzyskać różne intensywności koloru

Innym sposobem jest zrobienie sobie na osobnej kartce paletki. Rysujemy wszystkimi dostępnymi kolorami papier w postaci kwadratów czy kółek. Za pomocą mokrego pędzla kolory mieszamy i nakładamy tak jak ze zwykłej paletki z akwarelami prasowanymi.

Wybierz odpowiednie kredki akwarelowe.

Najważniejsza w wyborze kredek jest ich jakość. Lepiej wybrać mniej kolorów dobrej jakości niż więcej w lepszej cenie. Profesjonalne kredki mają więcej pigmentu za czym idzie ogromna możliwość uzyskiwania wielu odcieni danego koloru. Kredki akwarelowe są przede wszystkim miękkie i dość kruche.

Pamiętajmy, że finalny efekt naszego rysunku to nie tylko kredki akwarelowe, ale także papier akwarelowy dedykowany dla farb oraz kredek akrylowych.

W naszej hurtowni papiernicza.pl znajdziecie nie tylko kredki akwarelowe, farby akwarelowe, ale także papier akwarelowy. Podczas odkrywania możliwości kredek akwarelowyych, wypróbuj wszystkie dozwolone techniki i sprawdź ich rezultat za pomocą prostej kreski.

Share this content

Dodaj komentarz